O firmě

Rodinná firma s dlouholetými zkušenostmi

Rodinná firma el-insta otec a tři synové se od začátku založení v roce 1991 zaměřili na energetiku. Zpočátku doslova z garážové firmy, kde el-insta začala vyrábět rozvaděče v průběhu let vyrostla v silnou a konkurence schopnou firmu. V průběhu získávání více zakázek vznikla potřeba větších prostor. Zrekonstruovali prostor vedle železnice v průmyslové zóně v Hrušovanech u Brna na ulici Jízdárenská. Od roku 2001  EL-INSTA ENERGO s.r.o . spolupracuje s významnými světovými firmami hlavě finskými Nokian Capacitors, Merus Power, ochrany VAMP, ARCTEQ a měniče VACON. Italskými firmami TESAR výrobce transformátorů a SAREL vysokonapěťové rozvaděče a mnoho dalšími.  S nimi zrealizovala zakázky do rozvodných sítí a železnic Česka, Slovenska  a v dalších odvětvích i v různých státech světa jako jsou: Finsko, Bělorusko, Rusko, Irák, Sýrie, Kuba a další. EL-INSTA ENERGO s.r.o. vlastní provozuje a servisuje 11 MW solárních elektráren. Další rozšíření v roce 2017 započala výstavba nové haly v areálu Jízdárenská zde se nachází výrobní a logistická část firmy konají se zde přednášky a školení pro zákazníky.  Druhé sídlo firmy  se nachází na ulici Žižkova také v Hrušovanech u Brna, kde je další část týmu. Postupem času se firma  vyprofilovala v oblasti silnoproudé elektrotechniky, energetiky  a dnes řeší velmi technicky náročné zakázky, jako jsou takzvané  přechodové děje v silnoproudé elektrotechnice pomocí složitých kybernetických, elektronických systémů toto vše na klíč. 

Sídlo Žižkova 427 Hrušovany u Brna

Sídlo Jízdárenská 850 v Hrušovanech u Brna

Možnost rozšíření studie Jízdárenská

Studie Modřice Nabíjecí stanice pro elektromobily a kancelářská budova

Dodavatelé

Merus Power

Finský výrobce se specializuje na návrh, výrobu zařízení kompenzace jalové energie a filtrace vyšších harmonických proudů, zálohovacích zařízení pro eliminaci krátkodobých poklesů a výpadků napětí.

Nokian Capacitors

Finský výrobce pasivních kompenzačních komponentů a zařízení působící na trhu více něž 60 let. Předností ( kondenzátory a tlumivky (reaktory ) Aktuálně společnost patří pod energetický koncern General Electric.

ETRA výkonové transformátory

Na českém trhu zastupujeme slovinského výrobce výkonových transformátorů vysokého, velmi vysokého a zvlášť vysokého napětí společnost Kolektor Etra.

Transformátory TESAR

Firma byla založena v roce 1979 a jako první v Itálii použila novou technologii výroby výkonových transformátorů zalévaných pryskyřicí. Výrobce suchých, olejových a přístrojových transformátorů.

SAREL

Evropský výrobce rozváděčů vysokého napětí a jejich komponentů, výroba je soustředěna ve městě Lodi u Milána v Itálii.

ARTCHE přístrojové transformátory

Španělský výrobce měřících transformátorů proudu a napětí od 400V do 420kV (800kV).

ARCTEQ

Finský výrobce zábleskových ochran a digitálních ochran pro energetiku a průmysl.

COELME EGIC

Italsko - francouzský výrobce odpojovačů do 800kV, působící na trhu od roku 1950, který je produktově provázán s americkou společností Southern States. Přenosové sítě, distribuci, průmysl a infrastrukturu ( železnice ).

Naši zákazníci

ČEZ

e-on

čeps

SEPS

ENGIE

ŽSR

OHL ŽS

ABB